Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

5716

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s Lajmet e fundit minute pas minute, art, sport, Portokalli, Fiks Fare, Top Story, Top Show Kështu paundi britanik këmbehet 142.48 lekë ose 0,10 lekë më pak se një ditë më parë, franga ka humbur 0,16 lekë dhe dollari kanadez u zhvlerësua me 0.28 lekë. Këmbimi i brendshëm valutor pasqyron ecurinë në bursat e huaja, ndërsa kërkesë oferta prevalon në luhatjet e këtij tregu.

Kembimi valutor dollari kanadez

  1. Jung musik
  2. Vad går kyrkoavgiften till
  3. Taxi ingarö

Në tregun valutor vendas dollari amerikan ka forcuar pozitat në këmbim me lekun, ndërsa euro këmbehet sa një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euro këmbehet me 124,80 lekë, ndërsa monedha e gjelbër amerikane ka fituar të enjten 0,56 lekë më shumë se një ditë më parë, duke u këmbyer me 129,23 lekë. Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro, lek, GPB, franc, marka, Kembimi, Shkembimi Valutor sot Kursi Valutor sot. kursi i kembimit euro lek sot Kursi Kembimit Valutor Sot: Informacion: ALL = Leku Shqiptar EUR = Euro USD = Dollari Amerikan GBP = Paundi Britanik JPY= Jeni Japonez CAD= Dollari Kanadez Kliko KETU Kursi Kembimit Valutor Sot BURIMI: BANKA E SHQIPERISE. Gjithsesi, rënie në tregjet ndërkombëtare dhe veçanërisht në tregun aziatik pritet të pasqyrohet edhe në tregun valutor vendas në vijim. Sa i takon valutave të tjera, franga zvicerane shfaqet e pandryshuar në nivelin e 115 lekëve.

Kjo javë është mbyllur pozitive për të gjitha valutat kryesore të huaja të tregut e këmbimit vendas, duke shënuar një zhvlerësim të ndjeshëm të Lekut. Euro ka fituar 0.4 pikë duke arritur këtë të premte në vlerën e 122.2 lekëve. Në tregun valutor vendas dollari amerikan ka forcuar pozitat në këmbim me lekun, ndërsa euro këmbehet sa një ditë më parë.

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 82.8 lekë. Franga zvicerane kap vlerën e 111.8 lekëve. Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.95 lekë. Zbuloni më tej çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare më tej tarifat e arit, argjendit Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.3 lekë.

Kembimi valutor dollari kanadez

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro, lek, GPB, EUR Euro; USD Dollari; GBP Paundi Britanik; CAD Dollari Kanadez,  Kursi zyrtar i këmbimit.

0.9060. CAD. 0.6100.
Managing orthopaedics at rittenhouse medical center

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 82.8 lekë.

Dollari kanadez, shitet me 80.20 lekë. Franga zvicerane është rritur në vlerën e 115.20 lekëve.
Naturbevakare dalarna

Kembimi valutor dollari kanadez mekano leksaker priser
umbala vin pris
får man sälja saker på facebook
barnens språkutveckling
office word templates

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

Dollari amerikan këmbehet me 103.8 lekë. Paundi britanik bie në vlerën e 142.3 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 83 lekë. Franga zvicerane kap vlerën e 112 lekëve. Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.95 lekë. Dollar kanadez (CAD) dhe Euro (EUR) Currency Exchange Rate Konvertimi Calculator. Kjo Dollar kanadez dhe Euro konvertim është deri në datën me kurset e këmbimit nga 17 Shkurt 2021.

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

Simbol për EUR mund të shkruhet €. Dollar kanadez është i ndarë në 100 cents. Euro është i ndarë në 100 cents. Kursit të këmbimit për Dollar kanadez Ndryshimi i fundit më 16 Shkurt 2021 nga Fondi Monetar Ndërkombëtar. Kontakt Info Pronari: Vllaznim Emini Adresa: Rr. Deshmoret e kombit Ferizaj Kontakt: +383 [0] 44 130 300 +383 [0] 290 310 610 E-Mail: ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë.

Ndërkaq edhe Paundi Britanik nuk regjistruar luhatje duke mbetur në nivelin e 136.2 lekëve, referuar të dhënave të Credins Bank. Dollari Australian: AUD: 74.42-0.37: Dollari Kanadez: CAD: 81.83-0.51: Korona Suedeze: SEK: 11.67-0.07: Korona Norvegjeze: NOK: 11.19-0.06: Korona Daneze: DKK: 16.63-0.05: SDR: SDR: 155.99-0.76: Ari(OZ 1) XAU: 195221.91-327.67: Argjend(OZ 1) XAG: 1776.26 +1.86: Juani Kinez (onshore) CNY: 16.17-0.05: Juani Kinez (offshore) CNH: 16.15-0.04: Lira Turke: TRY: 16.31 +0.07 Dollari Australian: AUD: 72.81-0.66: Dollari Kanadez: CAD: 82.03-0.71: Korona Suedeze: SEK: 11.50-0.06: Korona Norvegjeze: NOK: 10.95-0.23: Korona Daneze: DKK: 16.83-0.05: SDR: SDR: 157.28 +0.17: Ari(OZ 1) XAU: 196721.75-1,060.57: Argjend(OZ 1) XAG: 1772.80-13.75: Juani Kinez (onshore) CNY: 16.28-0.01: Juani Kinez (offshore) CNH: 16.26-0.03: Lira Turke: TRY: 16.77-0.23 Dollari australian: AUD: 79.08 +0.30: Dollari kanadez: CAD: 83.33-0.28: Korona suedeze: SEK: 12.06-0.01: Korona norvegjeze: NOK: 13.08: 0.00: Korona daneze: DKK: 16.71: 0.00: SDR: SDR: 151.56-0.74: Ari(OZ 1) XAU: 135057.09 +139.67: Argjend(OZ 1) XAG: 1604.49-9.69: Juani kinez (onshore) CNY: 15.81: 0.00: Juani Kinez (offshore) CNH: 15.81-0.01: Lira turke: TRY: 20.47 +0.38 Edhe në mesjavë në tregun e këmbimit valutor vendas leku vazhdon të jetë i zhvlerësuar në raport me të gjitha Këmbimi valutor/ Dollari vazhdon të forcohet përballë lekut - #960158 (no title) TIRANË- Në tregun e këmbimit valutor vendas të enjten, leku forcoi pozitat në raport me euron dhe dollarin dhe humbi terren me paundin britanik dhe frangën zvicerane. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet me 100.81 lekë ose 0.13 lekë më pak dhe euro këmbehet me 122.92 lekë ose 0.05 lekë më … Nga valutat e tjera, bie në sy një rënie e paundit britanik, dollarit kanadez e atij australian. Kurse franga zvicerane e korona daneze vazhdojnë të jenë në pozita më të forta. Banka e Shqipërisë vazhdon të zbatojë një regjim të lirë të kursit të këmbimit, ku vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Këmbimi valutor/ Euro, Dollari dhe Paundi e mbyllin javën në rritje.